Visuomeninis vaistininkystės muziejus

Šiauliuose duris atvėrė Visuomeninis vaistininkystės muziejus

07 02

Liepos 2-ąją vaistinėje „Valerijonas“ oficialiai atidarytas vaistininkystės muziejus. Kitąmet 150 metų švęsianti vaistinė jubiliejiniams metams ruošiasi iš anksto ir Šiaulių miestui jau šią vasarą dovanoja dar vieną lankytiną vietą mieste.

Muziejus yra atviras visai plačiai visuomenei, jame įrengtas istorinis vaistinės fragmentas, eksponuojamos 175 istorinės vertybės, iš arčiau supažindinančios su vaistininko profesija.

Vaistinės „Valerijonas“ direktorės ir muziejaus įkūrėjos Almyros Girdenienės teigimu, duris visuomenei atvėręs muziejus leis pamatyti mažai kam pažįstamų ir iki šiol rinkoje egzistuojančių vaistų, retenybe tapusių vaistininko instrumentų, kelis dešimtmečius skaičiuojančias receptūras.

„Tikiu, kad šio muziejaus eksponatai bus įdomūs tiek vaikams, tiek suaugusiems – sako A. Girdenienė. „Kaip atrodė prieš kelis dešimtmečius gaminamas pertusinas, kaip buvo išrašomi vaistų receptai, ar tikrai vaistus galima pasidabruoti, kuo malšindavo įvairius skausmus ir nervus tarpukariu? Tokius ir panašius klausimus sužinosite apsilankę šiame muziejuje ir papildysite savo žinias apie tradicinę vaistininkystę. Tarp žymesnių muziejaus eksponatų – ir vaistinis preparatas „raudonasis streptocidas“ („Prontozil“), už kurio antibakterinių savybių atradimą Nobelio premija apdovanotas vokietis Gerhardas Domagkas. Taip pat įvairių vaistų bei tinktūrų pavyzdžiai, jų įpakavimai, senovinės receptūros, knygos, senovinės svarstyklės, vaistininko instrumentai“.

Daugelį istorinių eksponatų vaistinei perdavė Lietuvos farmacijos sąjungos, Lietuvos kraštotyros draugijos narys bei Lietuvos nusipelnęs provizorius Liudvikas Rulinskas, kartu su savo žmona provizore Antanina sukaupęs didelę vaistininkystės eksponatų kolekciją.

Muziejuje galima pamatyti su vietine medicinos ir farmacijos istorija yra susijusios Šiaulių farmacijos laboratorijos „Galen“ vaistus, eksponuojami ir kitų žymių šalies tarpukario farmacijos kompanijų („SANITAS“, „Ger Ma Po“) gaminiai.

Muziejaus lankymas yra nemokamas, aplankyti muziejų galima iš anksto užsiregistravus „Valerijono“ arbatinės tel. nr. (8 41) 520 738. 

Vasaros laiku muziejų galima aplankyti kiekvieną trečiadienį 15, 16, 17 ir 18 valandomis. 

Vaistinės direktorė Almyra Girdenienė ir Lietuvos medicinos ir farmacijos muziejaus vadovas dr. Tauras Mekas.

Vaistinės direktorė Almyra Girdenienė ir Lietuvos medicinos ir farmacijos muziejaus vadovas dr. Tauras Mekas.

Muziejaus atidaryme dalyvavo  Šiaulių mero pavaduotojas Egidijus Elijošius,  Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejaus vadovas  Tauras Mekas, Šiaulių „Aušros“ muziejaus, Šiaulių turizmo informacijos centro, žydų bendruomenės atstovai.

Žymos:, , , , ,

Susiję įrašai

Natūralios kosmetikos dirbtuvės 08 21

Natūralios kosmetikos dirbtuvės

Natūralios sudėties kosmetikos kūrėja Almyra Girdenienė edukacinėje programoje „Šalto spaudimo aliejų degustacija ir natūralaus kremo gamyba“ dalinasi...
Plačiau