Natūrali apsauga nuo saulės

Saulės vonių sezonas atidarytas: kaip apsaugoti odą?

06 06

Vasara šiemet prasidėjo bene mėnesiu anksčiau. Neprailgęs pavasaris atnešė saulės kaitrą, gražius vasariškus orus ir aktyvias pramogas lauke. Tačiau besidžiaugdami saulės šiluma dažnai pamirštame saiką ir tenka kęsti skaudžias pasekmes, kurios gali būti juntamos ilgą laiką ir net sugadinti visas atostogas. Apie saugų deginimąsi saulėje ir odos priežiūrą vasaros metu pasakoja „Valerijono“ vaistinės kosmetologė Gražina Radžiūnienė. Specialistė sako, kad šiemet dėl patirto nudegimo saulėje jau kreiptasi net kelis kartus, kai tuo tarpu pernai tik liepą sulaukta pirmųjų nusiskundimų.

Kokie yra nudegimo saulėje požymiai?

Pasak G. Radžiūnienės, atpažinti nudegusią odą nesunku. „Tai esame patyrę turbūt visi, kai ypač po žiemos neįvertiname saulės kaitros ir joje prabūname per ilgai. Oda parausta, jaučiame deginimą, negalime net prisiliesti, bendra savijauta pablogėja“, – pabrėžia kosmetologė. Šie požymiai reiškia, kad oda yra paveikta saulės skleidžiamų ultravioletinių spindulių. Jie yra labai pavojingi, nes ne tik nudegina odą, bet ir turi ilgalaikių neigiamų pasekmių – oda greičiau sensta, atsiranda raukšlių, padidėja rizika susirgti odos vėžiu. Nors po nudegimų oda atsinaujina, jos paviršinis sluoksnis lupasi. Tuomet labai svarbu vengti tiesioginių spindulių, nes naujasis odos sluoksnis dar labai jautrus saulės skleidžiamai radiacijai.

Svarbu rinktis natūralią apsaugą

Natūraliuose apsauginiuose kremuose turėtų būti tokios medžiagos kaip titano dioksidas ir cinko oksidas. Jos natūraliai apsaugo odą nuo kenksmingų saulės spindulių ir neleidžia jiems prasiskverbti į gilesnius odos sluoksnius. Ieškantys alternatyvos kremams, gali rinktis natūralius šalto spaudimo aliejus, kurie tik sustiprins odos apsaugines savybes, saugos nuo išsausėjimo, sulaikys drėgmę, aprūpins odą maitinamosiomis medžiagomis. Pavyzdžiui, simondsijų (jojobos) aliejus turi apsaugos nuo saulės faktorių (SPF) – 4, kokosų aliejus – SPF 4–10, erškėtuogų aliejus – SPF 15. Kuo didesnis skaičius, tuo didesnė apsauga“, – sako G. Radžiūnienė. Taip pat kosmetologė primena, kad aliejų reiktų tepti ant drėgnos odos. Tik tuomet jis lengvai įsigers ir nepaliks riebumo.

Kaip elgtis nudegus?

Jeigu nepavyko apsisaugoti nuo saulės, kosmetologė rekomenduoja pirmiausia vėsinti ją kompresais, o nudegusias vietas tepti kremais, kurių sudėtyje yra pantenolio, alavijo arba naudoti šalto spaudimo nakvišų, šaltalankio vaisių ar erškėtuogių aliejų. Šie ingredientai dažniausiai dedami į priemones nuo nudegimų, turi teigiamą poveikį odai, skatina jos atsinaujinimą. „Pernai savo kosmetikos gamyboje pradėjome naudoti aktyvią medžiagą Yogurtene Balance. Tai ekologiški jogurto ir inulino milteliai, kurie odai padeda išsaugoti naudingus mikroorganizmus. Tai ypač svarbu nudegus, kai oda praranda savo apsauginį sluoksnį“, – aiškina kosmetologė G. Radžiūnienė.

Kremai – ir pagal individualius užsakymus

Dvejojantiems, kaip išsirinkti tinkamą apsaugą nuo saulės, siūlome pasitarti su specialistais. „Valerijono“ vaistinėje galima užsisakyti ir įsigyti čia gaminamų natūralios sudėties kosmetikos priemonių visiems odos tipams, net jautriai vaikų odelei. Ypač prasidėjus saulėtajam sezonui siūlome pasigaminti apsauginį kremą nuo saulės su natūraliais mineraliniais filtrais – titano dioksidu ir cinko oksidu. Šių medžiagų dalelės padengia odos paviršių ir atspindi saulės šviesą, todėl oda yra apsaugota nuo kenksmingų ultravioletinių spindulių.


Susiję įrašai