Kosmetologė pataria

Probleminė ir aknės pažeista oda: ką rekomenduoja kosmetologė?

06 14

Ši nemaloni odos būklė pažįstama daugeliui. Ji vargina ne tik paauglius, bet ir dažną suaugusįjį. Tačiau retas tiksliai žino, kaip ir kodėl atsitiko su oda. Atsiradus nepageidaujamoms odos problemoms „Valerijono“ vaistinės kosmetologė Gražina Radžiūnienė pataria neskubėti patiems nustatinėti odos ligų, nepulti pirkti pirmų jų akiratyje pasitaikiusių kosmetikos priemonių ar vaistų, o, visų pirmiausia, pasitarti su gydytoju dermatologu, kosmetologu ar vaistininku, kuris galėtų pagal simptomus ar odos požymius patarti ir rekomenduoti gydymą. Tik pasikonsultavus su specialistais, paskyrus gydymą ir pasirinkus tinkamas kosmetikos priemones yra didžiausia tikimybė visiems laikams atsikratyti varginančių odos problemų.

Kas gi toji aknė? Tai – liga?

„Taip, aknė yra odos liga. Tai plauko folikulo riebalinės liaukos lėtinis uždegimas, kuris labiausiai plinta veido, krūtinės, pečių, nugaros srityse, mat čia daugiausia riebalinių liaukų“, – aiškina kosmetologė G. Radžiūnienė. Pasak jos, aknė kankina daugiau nei 90 proc. paauglių, ir net 40 proc. jaunų suaugusiųjų moterų kreipiasi į gydytoją dermatologą dėl varginančių odos problemų. „Šį odos susirgimą būtina gydyti ir nelaukti, kol savaime pagerės, nes ištisus metus negydoma aknė neigiamai paveiks odą, gali pakisti net odos išvaizda, taip pat asmuo gali susidurti ir su psichologinėmis problemomis: jis vengs bendrauti, nepasitikės savo išvaizda, o tai trukdo kasdienei žmogaus veiklai“, – sako kosmetologė.

Taip pat G. Radžiūnienė akcentuoja, kad aknė turi ir tipus. Nederėtų pamačius ryte spuogelį tuoj griebti jį spaudyti ar kaip nors jį krapštyti. „Sudėtingos aknės formos gali palikti randus, todėl ir patiems savo odą rekomenduoju patikėti specialistams. Visi tuoj pat mėgina spausti užsikišusias poras, uždarus ar atvirus inkštirus (komedoninė aknė). Inkštirai atsiranda dėl odos riebalų tirštėjimo.

Kitas aknės tipas yra sukeltas Propionibacterium acnes bakterijų ir vadinasi uždegimine akne, kuri intensyviai plinta ir dauginasi dėl minėtų bakterijų. Tad reiktų gydymo, kuris sustabdytų šių bakterijų dauginimąsi. Dažnai tokį spuogą keičia randai ar pigmentinės dėmės, todėl delsti nederėtų.

Trečias šios odos ligos tipas yra mazginė aknė, kuri priskiriama sunkiausia forma. Jai būdingi cistiniai, pūlingi spuogai, kurie atsiranda dėl stipraus bakterijų sukelto uždegimo ar mechaninės pažaidos. Taip pažeidžiami ir aplinkiniai audiniai, kurie paliks randus“, – aiškina apie aknės radomą žalą odai kosmetologė R. Radžiūnienė.

 

Probleminės odos priežiūros ABC

 

Kaip ir visam bendram žmogaus kūnui, taip ir veido odai reikalinga kruopšti ir taisyklinga higiena. Pasak „Valerijono“ vaistinės kosmetologės G. Radžiūnienės, veido sričiai turime skirti ypač daug dėmesio ir laiko. Pagal odos būklę galime net nuspėti, kaip jaučiasi žmogus. Pažvelgę į veidą galime iškart pasakyti, ar žmogus rūpinasi savo oda, kaip ją prižiūri, ar teisingai tą daro.

„Turintys odos problemų pirmiausia turėtų atidžiai rinktis odos priežiūros priemones. Jos turėtų būti dermatologų patikrintos, o jų ingredientai atitiktų griežtus kokybės standartus. Idealu, jei medžiagos būtų natūralios. Juk ir seniau odos problemoms spręsti buvo pasitelkiama tai, kas yra iš gamtos. Tad pirmiausia rekomenduoju atidžiai atsirinkti kosmetikos priemones, kurių pagalba imsitės padėti savo odai. Odos higienos priemonės neturi būti specialiai skirtos spuoguotai odai, turi reguliuoti riebalinių liaukų (sebumo) išsiskyrimą, sumažinti bakterijų dauginimąsi“, – aiškina ji.

 

KAIP PADĖTI AKNĖS VARGINAMAI ODAI?

  • VENKITE DIRGIKLIŲ. Naudokite kosmetikos priemones be sintetinių priedų, mineralinių aliejų, nenatūralių kvapiųjų ir odą erzinančių medžiagų: alkoholio, mėtų, kamparo, eukaliptų ir kt. eterinių aliejų. Geriausia, jei probleminei odai skirta priemonė išvis neturės jokio kvapo.
  • MAŽINKITE UŽDEGIMĄ. Odą nuraminti galite naudojant toniką vandens pagrindu, micelinį vandenį, kuriame gausu raminančių ir uždegimą slopinančių komponentų.
  • DRĖKINKITE ODĄ. Odai, kuri linkusi į riebumą, puikiai tiks gelinės priemonės. Jei oda sausa, rinkitės kreminę priemonės konsistenciją. Aknės pažeistas vietas tepkite lengvomis gelinėmis raminamosiomis priemonėmis.
  • KRUOPŠČIAI VALYKITE MAKIAŽĄ. Tiesa, kad makiažas – pirmoji „pagalba“ išspręsti aknės pasekmes, tačiau tai laikinas problemos sprendimas, kuris, pasirinkus netinkamus maskuoklius, gali pridaryti dar daugiau žalos. Visuomet atidžiai rinkitės makiažo priemones ir visuomet kruopščiai nusivalyti makiažą. Venkite pernelyg maskuojančių priemonių, kurios gali užkimšti ir dar labiau teršti jūsų veido odą.

„Valerijono“ vaistininkų sukurta ir pagaminta natūralios sudėties kosmetika probleminei veido odai

 

INOVATYVI IR MOKSLU PAGRĮSTA NATŪRALIOS SUDĖTIES KOSMETIKA

NATŪRALŪS, ECOCERT PATVIRTINTI IR EKOLOGIŠKI INGREDIENTAI

SUKURTA IR PAGAMINTA VAISTININKŲ

BE KVAPIKLIŲ, SINTETINIŲ MEDŽIAGŲ, MINERALINIŲ ALIEJŲ

PATIKRINTA DERMATOLOGŲ

Gelis probleminei veido odai skirta probleminei spuogų pažeistai veido odai. Produkto sudėtyje esantis ECOCERT sertifikuotas antibakterinis komponentas (Sopholiance S) stabdo perteklinio riebalinio audinio susidarymą ir neleidžia daugintis aknę sukeliančioms bakterijoms (Propionibacterium acnes), todėl padeda neatsirasti komedonams. Ekologiški alavijo milteliai gali padėti palengvinti uždegimines reakcijas, ramina sudirgintą odą. ECOCERT sertifikuotas Natūralus biopolimeras (Rhizobian gum) sulaiko drėgmę odoje ir neleidžia odai išsausėti. Dėl jo sudėtyje esančio didelio molekulinio svorio hialurono rūgšties odos paviršinis sluoksnis (epidermis) nepraranda drėgmės.

Rekomenduojama tepti tik problemines vietas 2–3 kartus per dieną.

Emulsijos PROBLEMINEI veido odai sudėtyje esantis ECOCERT sertifikuotas odos riebalus (sebumą) reguliuojantis antibakterinis komponentas (Sopholiance S) stabdo perteklinio riebalinio audinio susidarymą ir neleidžia daugintis aknę sukeliančioms bakterijoms (Propionibacterium acnes). Priemonė skirta probleminei, spuoguotai veido odai.

Rekomenduojama švariai nuvalytą veido odą tepti ne mažiau kaip du kartus per dieną.

Daugiau informacijos apie produktus ir visą „Valerijono“ vaistinėje gaminamą natūralios sudėties kosmetikos asortimentą rasite 

NATŪRALIOS SUDĖTIES KOSMETIKA 

Taip pat skaitykite:

„Valerijono“ kosmetikos produktų sudėtyje – inovatyvūs ir pripažinti ingredientai.


Susiję įrašai