Kviečiame į atsinaujinusią „Valerijono“ arbatinę!

09 12

Šį rudens sezoną „Valerijono“ vaistinės arbatinė pradėjo gerokai atsinaujinusi ir pasikeitusi. Po vasarą trukusios rekonstrukcijos ištikimi arbatinės lankytojai šią vietą, ko gero, sunkiai atpažins. Jau du dešimtmečius šiauliečius džiuginusi savo išskirtinumu, šurmuliuojant „Šiaulių dienų“ šventei, rugsėjo 9 dieną, arbatinė atvėrė duris ir kviečia visus apsilankyti. Per tris aukštus veikianti arbatinė pasiūlys savo lankytojams ne tik sveikai maitintis, bet ir kvies sąmoningai domėtis sveikesniu gyvenimo būdu bei grįžti į praeitį – rūsyje įrengtas senovinės vaistinės fragmentas.

Iš naujo atgimusi vieta

„Valerijono“ vaistinės vedėjos Almyros Girdenienės teigimu, arbatinė nuo savo atidarymo pradžios (1993 m.) sulaukė didelio žmonių susidomėjimo. „Šiauliuose tai buvo nauja, iki tol miestas nieko panašaus neturėjo, ir žmonės vis labiau pradėjo domėtis sveikesniu maistu, taip pat buvo rengiami įvairūs renginiai sveikos gyvensenos temomis. Džiaugiamės, kad tai pavyko išsaugoti, o šiandien, kai sveika mityba tapo kone visuotiniu reiškiniu, stengiamės, kad ir šiuolaikinis žmogus mus atrastų iš naujo.“

Atsinaujinti, pasak vadovės, svarstyta metus, todėl pokyčiams rengtasi apgalvotai ir išlaikant arbatinės dvasią. Arbatinės sienos išmargintos žolelių herbariumais, pirmame ir antrame aukšte vyrauja provanso stilius. „Tikime, kad esame neatsiejama Šiaulių miesto dalis. O šį rudens sezoną pasitinkame atsinaujinę ir pasikeitę tam, kad išliktume modernūs ir išlaikytume tai, ką saugojome bei puoselėjome dešimtmečius. Neabejoju, kad ir mažam, ir suaugusiam bus įdomu čia ateiti: kviečiame visus į arbatinę ir sveikai pavalgyti, ir įsigyti ekologiškų produktų, ir dalyvauti mūsų rengiamuose edukacinėse programose“, – teigia A. Girdenienė. „Taip pat seniai turėjau mintį rūsyje atkurti senosios vaistinės fragmentą ir arbatinės bei vaistinės lankytojus bent akimirkai nukelti geru šimtmečiu atgal. Ir, manau, mums puikiai pavyko įgyvendinti šią idėją“, – apie išsipildžiusį užmanymą pasakoja vadovė.

Arbatine 1

Išskirtinis meniu ir edukacija

 

„Valerijono“ vaistinėje įsikūrusi arbatinė garsėja savo vegetariško maisto virtuve, sveikais kokteiliais, vietoje daigintais grūdais ir iš jų gaminamais patiekalais. Tad ir toliau čia apsilankę sveikesnio maisto mėgėjai galės ragauti pamėgtus patiekalus ir išmėginti naujų. Čia pat veikia šiauliečių pamėgta arbatinės krautuvėlė, kuri papildyta ekologiškais ir sveikais produktais.

Daugelis jau žino, kad „Valerijono“ arbatinė yra sveikesnio gyvenimo būdo židinys mieste. Antrajame arbatinės aukšte atnaujinta jauki erdvė edukacinėms programoms bei įvairiems užsakomiesiems renginiams rengti. Kadangi jau kelintas sezonas rengiamos edukacinės programos sveikatingumo temomis vaikams, paaugliams, suaugusiems vis labiau sulaukia dėmesio, tam skirtas ypatingas dėmesys. Vaikams nuo penkerių metų ir jaunimui organizuojamoje edukacinėje programoje „Vaistažolių nauda ir sveika gyvensena“ mažieji sužinos apie vaistažolių galias ir jų teigiamą poveikį sveikatai, o paaugliams skirtoje edukacinėje programoje „Odos priežiūra paauglystėje“ vaistinės kosmetologė papasakos, kaip nugalėti šiuo laikotarpiu išryškėjusias odos problemas. Daugiausia dėmesio sulaukusi edukacinė programa „Ekologiškų aliejų degustavimas ir kremų gamyba“ pakvies domėtis apie ekologiškus aliejus ir išmokti pasigaminti natūralų veido kremą.

Arbatine 2

 

Šiandien arbatinėje – tikra klasikinės arbatinės dvasia, su lengvais provanso stiliaus fragmentais. Naują arbatinės projektą ir dizainą kūrė menininkas, projektuotojas, modeliuotojas, dizaino teorijos ir praktikos specialistas Aidas Balčiūnas, kūręs ir ankstesnius arbatinės interjerus.

Maloniai kviečiame apsilankyti visus šiauliečius ir miesto svečius! Jūsų lauks maloni aplinka, sveiki ir gardūs patiekalai.


Susiję įrašai